czwartek, 16 maja 2013

 
 
 
RAMZES BIAŁY KIEŁ
 
 
Ramzes to uroczy psiak , który od jakiegoś czasu koczował na osiedlu w Myślenicach .
Niestety ludziom zaczęła przeszkadzać obecność psiaka ze śmiesznym kłem i w końcu został odłowiony przez Straż Miejską
czyli czekało go wywiezienie do schronu , skąd pewnie nie wyszedłby do śmierci .
Ramzes to młody, cudowny psiak, ale na pierwszy rzut oka nie ma w sobie, prócz zaczepnego wyrazu pyszczka, nic specjalnego, ot kundliszon jakich wiele w schronie .
Przypuszczalnie nikt nie zwróciłby uwagi na niego w schroniskowym boksie .
No i jak skazać młodego może 2 letniego psa na kilkanaście lat za kratami , tylko dlatego , że nikt go nie kocha tzn . nie kochał do dziś rana ...
Nie wiem czy to jego urok, czy ja taka kochliwa jestem ale w bezpośrednim kontakcie ten psiak łamie wszelkie lody, łapie za serce i chciałoby się z nim przebywać cały czas.
Jest niesamowity , ma cudowny uśmiech a kilka minut spaceru z nim powoduje, że jakoś wszystkie troski odchodzą na bok .
Ramzesa cieszy wszystko, drzewko które może obsikać, trawka którą lubi podjadać , kwiatki które wącha , przechodzący pies z którym można się przywitać , głos człowieka i przede wszystkim dotyk ludzkiej ręki . Jak on się cieszy kiedy się go głaszcze po łepetynce .
 No i jak miałam pozwolić, żeby takie cudo pojechało do schronu no jak ... rozum musiał ustąpić ...Ramzes obecnie przebywa w hoteliku , jest pod moją opieką niestety nie jako jedyny pies . Gdy pojechałam po niego w klatce siedziała jeszcze maleńka przerażona sunia odłowiona dziś w Zasani . Nie mogłam wybierać Ty pojedziesz do schronu Ciebie zabieram,
losować też nie mogłam no ...
Ramzes szuka domu ,  to młody ok. 2 letni może nawet młodszy psiak , waży 12 kg , jak na pierwszy dzień kontaktu z nim nie mieliśmy  żadnych problemów z chodzeniem z nim na smyczy, jeżdżeniem samochodem, zabiegami weterynaryjno pielęgnacyjnymi .
Ramzez został dziś odrobaczony i zakropiony kroplami przeciwko kleszczom ( niestety kleszcze go lubią i wyciągnęliśmy z niego krwiopijców ) .
Ramzes nie zostanie wydany do kojca, budy , na łańcuch .
Gdyby ktoś zechciał adoptować żywego antydepresanta w postaci zawadiacko uśmiechniętego Ramzesa Białego Kła proszę o kontakt tel. 602 709 383
 

 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz